اخبار مهم
Home / اقتصادی / گلابی آمریکایی هم آمد
2049009_283.jpg

گلابی آمریکایی هم آمد

به گزارش smrc، حسین مهاجران اظهار کرد: گلابی آمریکایی در بازار مصرف به قیمت هر کیلوگرم ۲۵ هزار تومان در بازار مصرف به فروش می‌رسد که از دبی به کشور واردشده است.
 
وی افزود: در کنار گلابی آمریکایی گلابی چینی نیز به قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد که باید اذعان داشت در کنار این محصولات ۱۰ تا ۱۵ قلم میوه قاچاق دیگر در بازار به فروش می‌رسد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به قیمت و اسامی میوه‌های قاچاق موجود در بازار ادامه داد: هر کیلوگرم شب به رنگ آفریقایی ۲۵ هزار تومان، انبه آفریقایی ۱۵ هزار تومان، سیب سبز فرانسه ۱۶ هزار تومان، شاه بلوط ۱۵ هزار تومان، سیب سبز ۱۰ هزار تومان و آوا کادوی ترکیه ۱۳ هزار تومان، لیموترش ویتنام ۸ هزار تومان، سیرچینی ۸ تا ۱۲ هزار تومان، زردآلوی سیاه آفریقایی ۸ هزار تومان و زردآلوی آفریقایی ۲۵ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
 
وی تصریح کرد: این میوه‌ها در حاشیه میادین مرکزی میوه و تره‌بار بازار بازاریابی شده و به مشتریان خود در مغازه‌های سطح شهر تحویل داده می‌شود.
 
درماه های گذشته با پیگیری رسانه ها از ورود گلابی آمریکایی و سایر میوه های قاچاق به بازار جلوگیری به عمل آمد اما دوباره شاهد ورود این محصولات به بازار هستیم. در حالی سیب فرانسوی و ترکیه در بازار مصرف به فروش می رسد که در سال جاری به وفور این محصول در کشور تولید شده است و با مازاد تولید رو به رو هستیم.

می فایل