اخبار مهم
Home / ورزشی / کری‌خوانی قهرمان المپیک ریو برای بولت
2049037_165.jpg

کری‌خوانی قهرمان المپیک ریو برای بولت

به‌ گزارش ‌smrc، مدیر برنامه‌های نیکرک در گفت‌وگو با آژانس خبری فرانسه گفت‌: ما قصد داریم وید با بولت رقابت کند اما باید دید که برنامه فینال‌ها چگونه است و به ما اجازه این کار را می‌دهد یا نه.

فینال ۴۰۰ متر قرار است چند ساعت قبل از فینال ۲۰۰ متر برگزار شود. IAAF اعلام کرده است هیچ‌کس درخواست نظیر برنامه‌های مسابقه فینال را نداده است. نیکرک در  المپیک ریو ۲۰۱۶ توانست مدال طلا را کسب کند و رکورد مایکل جانسن را بشکند.

نیکرک درباره شرکت در مسابقه ۲۰۰ متر قهرمانی جهان و رقابت با بولت گفت‌: در ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر شرکت می‌کنیم. در این باره تصمیمم را گرفتم. مهم نیست برنامه‌ها چگونه باشند. می‌خواهم این چالش را انجام بدهم و ببینم چه می شوم. فکر می‌کنم در ۴۰۰ متر به آنچه که می‌خواستم دست یافتم. می‌خواهم جنبه دیگری را به کارم ‌اضافه کنم.

بولت قرار است بعد از مسابقات قهرمانی جهان در لندن بازنشسته شود. یوسین بولت تاکنون چهار بار مدال طلای ۲۰۰ متر را در قهرمانی جهان کسب کرده است. او که ۹ مدال طلای  المپیک را در سه رشته و سه دوره  المپیک کسب کرده است، اخیرا به این مثبت شدن دوپینگ هم تیمی‌اش را  المپیک پکن یکی از مدال‌های طلای خود را از دست داد.

می فایل