اخبار مهم
Home / ورزشی / پیکان سوار افغان را بیشتر بشناسید +عکس
2053881_179.jpg

پیکان سوار افغان را بیشتر بشناسید +عکس

سرویس ورزش smrc – فیصل شایسته کاپیتان ۲۵ ساله تیم ملی فوتبال افغانستان به تیم مجید جلالی پیوست. هافبکی که حضورش می تواند پای تماشاگران را بدون توزیع کیک و ساندیس به تمرینات و مسابقات پیکان باز کند.
 
 
پیکان مجید جلالی از جمله تیم های نسبتا موفق در لیگ شانزدهم است، با این حال خرید هافبکی که سابقه بازی در لیگ برتر بلغارستان را دارد می تواند هم از نظر کیفی مورد توجه قرار گیرد و هم از نظر جذب تماشاگران افغان حاضر در ایران.
بررسی سوابق خرید جدید پیکان نشان می دهد که خرید جدید آقا معلم می تواند به کار پیکان بیاید.
در لیگ برتر بلغارستان گل زده
فیصل ۲۵ ساله در نیم فصل دوم لیگ ۱۳-۲۰۱۲ برتر بلغارستان به تیم نه چندان مطرح اتار ۱۹۲۴ پیوست.
شایسته در ۱۰ بازی به میدان آمد در شرایطی که ۸ مرتبه وارد ترکیب اصلی شد. نتیجه از نظر فردی برای فیصل قابل توجه بود. اینکه توانست ۵۴۱ دقیقه در سطح اول بلغارها شانس بازی پیدا کند و البته که یک گل در ایستگاه ۲۵ مسابقات به تیم بوتف وراتسا بزند.
هر چند که در پایان اتار ۱۳ امتیازی روی پله آخر جدول ۱۶ تیمی مسابقات ایستاد و سقوط کرد.

زدن ۳ گل به دو تیم سرشناس تایلند
هافبک تازه وارد پیکانی ها سال ۲۰۱۴ به سونگخلا یونایتد در لیگ برتر تایلند پیوست. تیمی نه چندان سرشناس که به دسته پایین تر سقوط کرد. فیصل در لیگ برتر تایلند ۱۷ بازی انجام داد در شرایطی که ۹ بار وارد ترکیب اصلی شد و ۸۸۷ دقیقه شانس بازی داشت. جالب اینکه این هافبک چپ پا موفق شد سه گل هم به دو تیم سرشناس بوریرام و سوفان بوری(۲) بزند.

 
 
 
بازی در مالزی
شایسته، سال ۲۰۱۶ راهی مالزی شد تا در نیم فصل دوم سطح اول فوتبال این کشور ۱۰ بازی برای تیم پاهانگ انجام دهد. جالب اینکه در هر ۱۰ دیدار وارد ترکیب اصلی شد. این شماره ۱۰ افغان ۹ بازی ۹۰ دقیقه ای برای تیم جدیدش انجام داد ویک دیدار ۸۱ دقیقه ای. در شرایطی که طی ۸۹۱ دقیقه یک گل هم به ثمر رساند.

۲۰ بازی ملی و ۷ گل
فیصل شایسته که سابقه بازی برای تیم زیر ۲۳ ساله های کشورش را دارد در تیم ملی بزرگسالان افغانستان ۲۰ بازی انجام داده در شرایطی که در تمام دیدارهای یاد شده فیکس بوده است.

شایسته ۷ گل هم به تیم های کویت و ترکمنستان (۲۰۱۴)، بنگلادش، مالدیو، سریلانکا، لائوس و سوریه (۲۰۱۵) زده است که این آخری در رقابتهای انتخابی جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ وارد دروازه سوری ها شد.
حال باید انتظار کشید و دید آیا این هافبک چپ پا در پازل تاکتیکی مجید جلالی جایی برای خود دست و پا خواهد کرد یا خیر؟

می فایل