اخبار مهم
Home / اقتصادی / پیش‌بینی سفیر آمریکا از سقوط یورو تا ۱۸ ماه آینده
2047454_551.jpg

پیش‌بینی سفیر آمریکا از سقوط یورو تا ۱۸ ماه آینده

به گزارش smrc، به نقل از راشا تودی، تد مالوچ که به احتمال زیاد به عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا معرفی شود پیش‌بینی کرد ارزش یورو طی ۱۸ ماه آینده سقوط قابل توجهی را تجربه کند.

وی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی اعلام کرد: به نظر من یورو با مشکل روبروست و نه تنها تحت فشار قرار دارد بلکه با موانع جدی روبرو شده و احتمالا طی یک سال و نیم آینده شاهد سقوط آن خواهیم بود. من تنها کسی نیستم که این نظر را دارم بلکه جوزف استیگلیتز یکی از کارشناسان ارشد بانک جهانی نیز در این باره یک کتاب نوشته است.

وی تاکید کرد: آمریکا و انگلیس می توانند تنها در ۹۰ روز یک توافق تجاری دوجانبه شکل دهند و از آن طرف انگلیس نیز در حال اجرای بند ۵۰ توافقنامه عضویت در اتحادیه اروپا و خروج از این اتحادیه است.

مالوچ اعلام کرد: من معتقدم که قراردادهای بزرگ تاریخی در این مدت شکل گرفته و می‌توانند شکل بگیرند.

وی ادامه داد: افرادی مثل ما که در وال استریت کار کرده‌اند می‌دانند که در صورتی که شما افراد درستی را در مکانی درست با اطلاعاتی درست و با انرژی درست کنار هم قرار دهید می‌توانید کارها را انجام داده و قراردادها را شکل دهید و شاهد آن هستیم در این زمینه دونالد ترامپ از انرژی بالایی برخوردار است. آمریکا انتظار دارد که انگلیس خروج سلامتی را از اتحادیه اروپا انجام دهد. پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این کشور می‌تواند موانع رسمی اتحادیه اروپا را کنار زده و قرارداد تجارت آزادی را با آمریکا امضا کند.

وی ادامه داد: منع مذکرات تجارت آزاد انگلیس با آمریکا از سوی اتحادیه اروپا سخیف است. بروکسل از انگلیس خواسته تا پیش از خروج کامل از اتحادیه اروپا با آمریکا در مورد عقد قرارداد تجارت آزاد دوجانبه مذاکره نکند.

می فایل