اخبار مهم
Home / سیاسی / پرونده سیاه آمریکا در حمایت از تروریسم
1871048_755.jpg

پرونده سیاه آمریکا در حمایت از تروریسم

به گزارش smrc، روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود نوشت:
 
اعترافات یک فرمانده ارشد گروهک تروریستی جبهه النصره در مصاحبه با روزنامه «کلن اشتادت انسایگر» آلمان، از روی بسیاری رمز و رازهای مرتبط با حمایت‌های آشکار و نهان آمریکا از تروریستها پرده برداشت.
 
این فرمانده تروریست‌های جبهه النصره فاش کرد آمریکا به آنها موشک‌های ضدتانک «تاو» را بدون واسطه می‌رساند و در عین حال از طریق تروریست‌های ارتش آزاد هم به تجهیز و مسلح کردن آنها ادامه می‌دهد. وی نحوه عملکرد آمریکا را در یک جمله خلاصه کرد و گفت: «آمریکائی‌ها در کنار ما هستند».
 
این افشاگری دیرهنگام تروریست‌های جبهه النصره، نکته تازه‌ای را به اطلاعات ما درباره حمایت مستمر آمریکا از تروریست‌ها اضافه نمی‌کند ولی این خاصیت را دارد که به وضوح، از نقش آمریکا در حمایت از تروریست‌ها پرده بر می‌دارد هر چند واشنگتن هنوز هم ریاکارانه بر این حقایق عینی سرپوش می‌گذارد و همین اعترافات جبهه النصره را هم تکذیب کرده است!
 
علاوه بر این، بمباران ۵۰ دقیقه‌ای مواضع ارتش سوریه توسط جنگندهای آمریکائی در دیرالزور که دقیقا با هماهنگی تروریست‌های داعش صورت گرفته، جای تردیدی باقی نمی‌گذارد که واشنگتن در ماجرای حمایت از تروریست‌ها و جلوگیری از انهدام کامل آنها در سوریه و عراق به قدری گستاخ شده که حتی با آگاهی از رصد شدن عملیاتش توسط ماهواره‌ها و پهپادها هم دقیقاً در جبهه تروریست‌ها قرار می‌گیرد ولی همچنان به دروغ، خود را پرچمدار مبارزه با تروریسم معرفی می‌کند.
 
ولیدالمعلم وزیر خارجه سوریه اخیراً برخی ابعاد حملات وحشیانه آمریکا به مواضع ارتش سوریه و همکاری با تروریست‌های داعش را بازگو کرده و تصریح می‌کند که ارتش سوریه به مدت ۲ سال در همین مواضع مستقر بوده و دو روز قبل از این تهاجم هوائی، هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز منطقه پروازهای شناسائی داشته‌اند و در نتیجه حملات هوائی آمریکا در دیرالزور، به دقت حساب شده و عمدی بوده است. تروریست‌های داعش بلافاصله از این فرصت طلائی استفاده کرده و به مواضع به شدت آسیب دیده ارتش سوریه حمله‌ور شده و برآن مسلط می‌شوند که البته در پاتک سنگین ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، به کلی تارو مار شده‌اند.
 
علاوه بر این مقامات رسمی عراق و سوریه از مراحل مختلف کمک رسانی هوائی آمریکا به تروریست‌ها ویدئوهای مستندی دارند که همدستی واشنگتن با تروریست‌های تحت محاصره را به وضوح آشکار می‌سازد.
 
بر این نکته لازم است افشاگری‌های رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه را هم بیافزائیم که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد آمریکا با برقراری پروازهای مستقیم نظامی، به مسلح کردن کردهای سوریه سرگرم است ولی حداقل نیمی از سلاح‌های ارسالی به سوریه در اختیار داعش و سایر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه تحویل گردیده است.
 
افشای این موارد توسط اردوغان که خود هنوز هم حامی تروریست‌ها محسوب می‌شود و با حمایت از تروریست‌های ارتش آزاد تا اعماق خاک سوریه پیشروی کرده و هنوز با ادامه قاچاق نفت و اسلحه در خدمت ماشین جنگی تروریست‌ها قرار دارد ولی در عین حال از رقابت میان تروریست‌ها نگران است و علیه آن افشاگری می‌کند.
 
واقعیت این است که آمریکا و متحدانش با این پرونده سیاه در حمایت از تروریسم، هرگز نمی‌توانند پرچمدار مبارزه علیه تروریسم شوند و تحت همین پوشش برای اجرای اهداف و برنامه‌های تروریستی خود در منطقه زمینه‌سازی کنند. این بزرگترین و مهمترین موضوعی است که حتی تکذیب‌های کلیشه‌ای آمریکا هم نمی‌تواند در صحت آن خدشه‌ای ایجاد کند.

می فایل