اخبار مهم
Home / سیاسی / پرداخت ۴۸ هزار میلیارد از بدهی‌های دولت به بازنشستگان
1829706_828.jpg

پرداخت ۴۸ هزار میلیارد از بدهی‌های دولت به بازنشستگان

به گزارش smrc، محمدباقر نوبخت عصر امروز در مراسم گرامی‌داشت هفته دولت که در سالن سینما جهان‌نما این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه موضوع آب شرب و کمیسیون ماده ۲۱۵ که بنده مسؤول آن هستم هفته آینده دستور تصویب آن صادر می‌شود، اظهار کرد: بودجه اعتباری قبل از آذرماه باید به مجلس داده شود و ردیف اعتباری را برای آب‌رسانی به این منطقه در نظر می‌گیریم.

‌وی افزود: ۶۶ طرح با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم صورت گرفت و آثارش شاید در کوتاه‌مدت در زندگی مردم احساس نشد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز میزان فروش نفت از ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه نفت به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه رسید و ۳۰ درصد هم در بخش مالیات و حقوق گمرکی افزایش داشتیم که می‌تواند نوید خوبی باشد.

این مسؤول ادامه داد: دولت در کوتاه‌مدت برای خروج از مشکلات اعطای تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی برای ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در نظر گرفته است.

نوبخت خاطرنشان کرد: برای اجرای‌های طرح عمرانی در خطه شمال چهار راه بزرگ مواصلاتی در نظر گرفته شد که بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار تزریق می‌شود که بخشی انجام شد.

وی افزود: رئیس جمهور شخصاً این دستور را به سازمان برنامه و بودجه دادند و قبل از پایان امسال بیش از هزار میلیارد تومان تزریق می‌کنیم تا گشایش احساس شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه در سفر رئیس جمهور به مازندران برای کنارگذرها نیز دستوراتی داده شد، تصریح کرد: با همکاری مجلس مشکل گندم‌کاران و زارعان برطرف شد.

نوبخت گفت: با همکاری مشترک دولت و مجلس بیش از ۴۸ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بازنشستگان، شاغلان و کشاورزان پرداخت می‌شود.

می فایل