اخبار مهم
Home / سیاسی / وزیر کشور: هیچ اتفاقی در منطقه بدون مشورت ایران روی نمی‌دهد
2052582_318.jpg

وزیر کشور: هیچ اتفاقی در منطقه بدون مشورت ایران روی نمی‌دهد

به گزارش smrc، عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی منطقه سه استان کرمان شامل شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر با تبریک دهه فجر اظهار داشت: ملت ما با رهبری امام خمینی (ره) یک حرکت بزرگ را در عرصه جهانی ایجاد کرد و پیروز شد در حالی که پیروزی انقلاب اسلامی برای هیچ تحلیلگری در آن سال‌ها قابل پیش‌بینی نبود.
 
وی اضافه کرد: امام ما با لطف خداوند متعال و با ایمان قوی به راه و مردم خودش، با سینه‌ای فراخ، سینه‌ای شجاع، دیدی وسیع و روشن، فکری بلند و با تکیه بر اراده یک ملت عظیم توانست این پیروزی را در آن شرایط ظلمانی حاکم بر کشور به دست آورد.
 
رحمانی‌فضلی ابراز داشت: ملت ما درس شجاعت، قدرت و اطاعت و بندگی خدا را در دوران پیروزی انقلاب اسلامی فرا گرفتند و ما دهه فجر را گرامی می‌داریم، زیرا یادآور تعهدات ما به انقلاب، اسلام، امام، شهدا و مردم ماست.
 
وزیر کشور ادامه داد: در دهه فجر باید سال‌های گذشته انقلاب اسلامی را برای عبرت‌آموزی، درس‌آموزی و تحلیل قدرت‌ها، ضعف‌ها و سستی‌ها مرور کنیم و دشمن را بهتر و بیشتر بشناسیم و اصالت راه را بهتر بدانیم و ارادت خود را به رهبری بیشتری ثابت کنیم.
 
رحمانی‌فضلی اظهار داشت: رهبری امام ما موجب پیروزی انقلاب شد و رهبری ولی‌فقیه موجب تداوم نظام شده است و بدون تکیه بر رهبری نمی‌توانیم انقلاب را در مسیر صحیح خودش اداره کنیم.
 
وی تصریح کرد: ۳۸ سال توطئه دشمن، فشار، تهدید و برنامه‌ریزی دشمنان برای از پای درآوردن انقلاب را داشتیم که هر کدام از این مسائل می‌توانست کشور را از پای درآورد، اما با رهبری امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی و اعتقادات دینی مردم توانستیم، انقلاب اسلامی را تداوم بخشیم.
 
رحمانی‌فضلی ابراز داشت: تجلی اراده خداوند برای پیروزی انقلاب اسلامی در وجود مردم جلوه کرد و مردم وارد صحنه انقلاب اسلامی و جنگ شدند و تا امروز موجب پیروزی و دوام انقلاب اسلامی بوده‌اند و باید مخلصانه و صادقانه با مردم برخورد کنیم.
 
وی تاکید بر اینکه رضایت مردم در تداوم انقلاب اسلامی و مقاومت موثر است، تاکید کرد: سلاحی برنده‌تر از مردم نداریم و مسئولان باید مردم را اجر بگذارند.
 
وزیر کشور ادامه داد: پیشرفت‌ها و تجربه‌های عظیم ما در علم، دانش، تجارت و خدمات، بنیان‌های مستحکمی برای انقلاب اسلامی به‌ وجود آورده و مسیر روبه‌رو را با سرعت بیشتری طی می‌کنیم.
 
رحمانی‌فضلی تصریح کرد: تاثیرگذاری و جایگاه ایران را به راحتی می‌توان در معادلات منطقه‌ای ببینیم و هیچ اتفاقی در منطقه بدون نظر و مشورت ایران روی نمی‌دهد و کشورهای منطقه نیز ایران را به عنوان حامی خود قبول کرده‌اند و ما یک مولفه تاثیرگذار هستیم.
 
وی افزود: ۳۷ سال از انقلاب اسلامی گذشت و رسانه‌های دنیا شب و روز بر علیه ایران کار کردند و برنامه‌ریزان بر علیه ما برنامه‌ریزی کردند، اما باز هم مجبور شدند پای میز مذاکره بنشینند و درباره مسائل مختلف با ما مذاکره کنند.
 
وزیر کشور اظهار داشت: ما مشکلات را داریم و باید برای رفع آن بکوشیم و سرعت رفع مشکلات را افزایش دهیم، اما باید ایمان و راهمان را هم داشته باشیم.
 
رحمانی‌فضلی ادامه داد: در شرایط کنونی آنچه رهبری، رئیس جمهوری و دولت به دنبال آن هستند، رفع مشکل اقتصادی به عنوان یکی از معضلات تاریخی، ریشه‌ای و ساختاری در ایران است.
 
وی گفت: نتوانسته‌ایم در بخش اقتصادی همراه با جهان پیش رویم و دولت‌ها نتوانستند از فرصت‌ها به علت وابستگی سیاسی، عدم اعتماد به جوانان و مردم، توجه و وابستگی جدی به کانون های اقتصادی دنیا، نفت فروشی و نفت خوردن استفاده کنند.
 
وزیر کشور تصریح کرد: در سخت‌ترین شرایط رقابتی هستیم و بازار و منابع توزیع شده و رشد تکنولوژی در اختیار آنها است، اما ما هم مرد روزهای سخت هستیم و تاریخ پر فراز و فرود و درخشانی داریم و مردان ایمان هستیم و در این مرحله رقابت موفق می‌شویم زیرا ایران ظرفیت‌های زیادی دارد.
 
رحمانی‌فضلی تاکید کرد: اگر بتوانیم قوانین و مقررات دست و پاگیر و نظام‌های نامناسب در حوزه سرمایه‌گذاری و تولید را حذف کنیم، سرعت پیشرفت اقتصادی ما افزایش می‌یابد.
 
وی افزود: برون‌گرایی یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی مورد توجه رهبری است و باید از ظرفیت‌های خارج از کشور استفاده کنیم و درون‌زایی و مردم محوری را مورد توجه قرار دهیم.
 
وزیر کشور ابراز کرد: در میزان واگذاری کار به مردم با سرعت خوبی حرکت نکرده‌ایم در حالی که همه مسئولان تاکید دارند این اتفاق بیفتد، اما ساختارها، مصالح و منافع به گونه‌ای عمل می‌کند که سرعت کار مطلوب نیست.
 
رحمانی‌فضلی اضافه کرد: ثروت و سرمایه اصلی در دست مردم است و زمانی که مردم وارد صحه شوند، خلاقیت، نوآوری، تلاش و انگیزه پای کار می‌آید و مدیران دولتی باید تسهیل‌کننده باشند و بیش از این نمی‌توانند کاری انجام دهند.
 
وی عنوان کرد: عدالت‌محوری نیز مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که با پوست، گوشت و استخوان همه ما عجین است و می‌فهمیم نابرابری و عدم توازن و تعادل به چه معناست، زیرا ظلم تاریخی وجود دارد و مردم مناطق محروم با وجود ظرفیت‌ها اما در رنج به سر می‌برند.
 
وزیر کشور ادامه داد: اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخشی است که از سوی مقام معظم رهبری برای بیماری مزمن اقتصادی نگاشته شده است و تمایلات و اظهارنظرهای شخصی و تجربه‌های غلط نباید مانع از اجرای نظرات ایشان شود.
 
رحمانی‌فضلی ابراز داشت: در این مقطع از انقلاب اسلامی رسالت بزرگ ما تداوم اقتصاد مقاومتی و تداوم فعالیت و کوشش در حوزه‌های تولیدی توسط مردم است که مردم استان کرمان در این حوزه خوب درخشیده‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: نوآوری، خلاقیت، ابتکارات، بهره‌بری و انسجام داخلی در استان کرمان بسیار خوب است و توزیع و تقسیم کار و جدیت مسئولان موجب شده تا استان کرمان در رتبه خوبی قرار دارد.
 
وزیر کشور با اشاره به اینکه الگوی همیاران آب استان کرمان برای کشور استفاده شده است، خاطرنشان کرد: استاندار کرمان، کار را به صورت فعال و ایثارگرانه پیش می‌برد.

می فایل