اخبار مهم
Home / فرهنگی / وزیر ارشاد: سینمای ایران بیانگر دردهای مردم است
2049373_573.jpg

وزیر ارشاد: سینمای ایران بیانگر دردهای مردم است

به گزارش smrc، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاحیه سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره امسال یک پیام بسیار مهم دارد و آن امید و نشاط است و سینما از حرکت طبیعی خود عبور کرد و در آغاز یک جهش بزرگ است. ما استراتژی حمایت‌ همه‌جانبه را برای توسعه سینمای ایران انتخاب کرده‌ایم و صنعت سینمای ایران سرمایه بزرگ انسانی دارد که کم‌نظیر است و شاید در منطقه نیز بی‌نظیر باشد. ما با این نیروی انسانی جوانی که وارد سینما شده است به خصوص فیلم‌ اولی‌ها می‌توانیم قدم‌های بسیار بزرگی برداریم سینمای ایران بخشی از هویت ملی ایران است. سینمای ایران بیانگر دردهای مردم است. آغاز این جشنواره در اهمیت تجلیل از شهدا و آتش‌نشان‌های قهرمان بود.

وی ادامه داد: اساساً سینماگر با مردم زندگی می‌کند و هویت خود را از مردم می‌گیرد، از این منظر مهم‌ترین کانون مردم در جامعه اهالی سینما هستند. ما باید بدانیم صنعت سینما و سینماگران ما سرمایه‌ فرهنگی و اجتماعی و مهم‌تر از همه سرمایه انسانی ما هستند.باید قدر همه سینماگران را بدانیم من فکر می‌کنم با اطلاعی که از فیلم‌های جشنواره دارم و گزارشی که گرفتم جشنواره امسال نسبت به گذشته باشکوه‌تر و زیباتر است. به نظرم باید فیلم‌ها را دید و در روز پایانی که با هم در سالن اختتامیه که جمع می‌شویم به قضاوت بنشینیم.

صالحی امیری بیان کرد: نکته مهمی را بگویم که بنده به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد در داوری و انتخاب فیلم‌ها و چهره‌ها مداخله نداشتم. هیئت انتخاب همه تلاش خود را کرد که مستقل و آزادانه و بدون کمترین مداخله این کار را انجام دهد. من با افتخار عرض می‌کنم که دولت نهاد صنفی سینما را به رسمیت می‌شناسد و تأکید می‌کند دولت نهاد صنفی مطبوعات از جمله خانه سینما را به رسمیت می‌شناسد و تلاش کرده که مسئولیت کار را به خود آنها واگذار کند.راجع‌به سازمان صنفی که گفته بودم و با اصحاب فرهنگ و هنر جلسه کارشناسی داشتم و جمع‌بندی ابن بود که باید سینمای ایران یک جهش جدی داشته باشد. این جهش به صورت تشکیل یک سازمان نظام صنفی است که همه اصحاب هنر در آن حضور داشته باشند و مسئولیت به آنها واگذار کنیم. قرار شد سه حوزه صنفی پیش‌نویس این مورد را آماده کنند و ما در دولت مقدمات را آماده کنیم و به مجلس بفرستیم. آنچه درباره نمایش و عدم نمایش فیلم‌ها مطرح می‌شود در حوزه هیئت انتخاب داوری است.

می فایل