اخبار مهم
Home / سیاسی / هشدار نماینده کرمان در مجلس به ابتکار درباره ریزگردها
2050947_788.jpg

هشدار نماینده کرمان در مجلس به ابتکار درباره ریزگردها

به گزارش smrc، حبیب‎الله نیکزادی‎پناه امروز با اشاره به اینکه هجوم شن‎های روان به درون منازل، مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، اظهار داشت: همچنین نخلستان‎ها که تنها درآمد اقتصادی آن‎ها است به زیر شن‎های روان فرو رفته است.

وی بیان داشت: هجوم شن‎های روان به همراه ریزگردها به ریگان چشم‎انداز خوبی ندارد و این امر خسارت‎های زیادی به زیرساخت‎های توسعه و اقتصاد شهرستان وارد می‎کند.

نیکزادی‎پناه تصریح کرد: اگر در مرکز کشور یک روز توفان شود، چه هیاهویی صورت می‎گیرد، این در حالی است که مردم ریگان هر روز شاهد چنین توفان‎هایی هستند و با ریزگردها دست و پنجه نرم می‎کنند.

وی افزود: دولت تدبیر و امید باید برای مهار ریزگردها در ریگان چاره‎اندیشی کند تا شاهد مهاجرت اهالی این شهرستان به شهرستان‎های همجوار نباشیم.

نیکزادی‎پناه عنوان کرد: منشا توفان‎های شدید شن در ریگان تالاب جازموریان، بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و کانون بحران فرسایش بادی در شهرستان هستند.

نماینده مردم شهرستان‎های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی این سه روز توفانی اهالی شهرستان ریگان راهی مراکز بهداشتی درمانی شدند.

وی از تذکر کتبی امروز در صحن علنی مجلس ابراز داشت: همچنین نامه‎ای در بحث ریزگردهای ریگان به معاونت ریاست جمهوری ارائه شد.

نیکزادی‎پناه توفان شدید شن در ریگان را مانع پیشرفت این شهرستان ذکر و خاطرنشان کرد: ابتکار باید با افتتاح پارک ریزگردها را در ریگان مهار کند تا شاهد چنین مشکلاتی برای اهالی این شهرستان نباشیم.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی در زمینه مهار ریزگردها انجام می‎شود، اذعان داشت: کمیسیون تلفیق بودجه در سال ۹۶ بیش از ۶۰۰ هزار تن قیر رایگان اختصاص می‎دهد که بخشی از آن‎ها برای مهار ریزگردها و تثبیت شن‎های روان به شرق استان اختصاص می‎یابد.

نیکزادی‎پناه اضافه کرد: رسانه‎ها باید فریاد مردم شرق استان کرمان به ویژه اهالی ریگان را به گوش مسؤولان برسانند.

می فایل