اخبار مهم
Home / ورزشی / نظر خادم این بود که بنا بماند
1858384_473.jpg

نظر خادم این بود که بنا بماند

به گزارش smrc، پس از کش و قوس های فراوان شورای کشتی فرنگی سرانجام علی اشکانی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشتی فرنگی انتخاب کرد تا رسما جانشین محمد بنا شود.

محمد دلیریان عضو شورای کشتی فرنگی درباره فرآیند انتخاب علی اشکانی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: ۲ ساعت جلسه داریم و درباره این موضوع بسیار بحث کردیم و همه جوانب را در نظر گرفتیم. در شورای فنی دو دیدگاه مطرح شد؛ اول اینکه یک انتخاب مقطعی داشته باشیم و نتیجه گیری در کوتاه مدت را مدنظر قرار دهیم که بر پایه این دیدگاه اسم محمد بنا مطرح شد که بیاید و دوباره با همان روال سابق بدون تمکین از شورای فنی و به شکل خودمختار کار کند. دیدگاه دوم نیز نگاه آینده نگر بود که یک تیم جوان بیاید و دورنما داشته باشد و با جوانگرایی افق دید خود را المپیک ۲۰۲۰ قرار دهد. با توجه به اینکه میانگین سنی تیم بالاست، تغییر نسل نیز ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و با توجه به این نگاه باید مربی جوانی بیاید که برنامه ریزی کند تا در المپیک ۲۰۲۰ موفق باشیم. با این دیدگاه شورای فرنگی به علی اشکانی رای داد که یک مربی جوان و باانگیزه است و در تیم نوجوانان نیز کارنامه قابل قبولی داشته و قرار بر این شد در کنار او نیز یک فرد با تجربه قرار بگیرد و از این مربی جوان حمایت کنیم و حتی اگر نتیجه هم نگرفت نگران نباشیم چرا تغییرات مستلزم هزینه است و باید این هزینه را پرداخت کنیم تا به هدف خود برسیم. انتخاب در این مقطع ضروری به نظر می رسید چرا که قریب به ۸۰ روز دیگر مسابقات جهانی در دو وزن غیرالمپیکی داریم و بعد از آن نیز رقابت های جام جهانی را در پیش خواهیم داشت.

دلیریان درباره مطرح شدن گزینه های دیگری همچون جمشید خیرآبادی و حسن رنگرز اظهار داشت: در شورای فنی فقط بحث درباره محمد بنا و علی اشکانی بود و سایر نام ها صرفا گمانه زنی رسانه ها و البته نظر شخصی برخی از افراد بودند. فقط یکی از اعضا اسم رنگرز را در جلسه آورد. ما باید علی اشکانی را حمایت کنیم تا دیگر شاهد قهر و آشتی ها نباشیم.

دلیریان درباره اینکه برخی ها اعتقاد دارند مطرح شدن نام بنا به نوعی بازی با اسم وی بود چرا که وی نشان داده خودش درباره خودش تصمیم می گیرد، گفت: با توجه به به همین مسائل من به شخصه مخالف بازگشت بنا بودم و حتی در دوره قبل هم صراحتا مخالفت خود را با حضور او اعلام کردم. با این وجود با توجه به سابقه و کارنامه بنا نمی شد از کنار نام او گذشت. از همین رو در میان گزینه ها قرار داشت. با این وجود همه می دانستیم که اگر بنا ابقا شود، دوباره شاهد همان داستان های قبلی و قهر و آشتی ها و تصمیم گیری های شخصی خواهیم بود. اما در این زمینه تابع نظر جمع بودیم و فردی برخورد نکنیم. جالب اینکه خادم شخصا موافق بازگشت بنا بود و تاکید داشت بماند اما به نظر جمع احترام گذاشت.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی درباره دیگر مصوبه شورا مبنی بر خروج تیم ملی بزرگسالان از زیر نظر مدیر تیم های ملی فرنگی و قرار گرفتن زیر نظر شخص رئیس فدراسیون گفت: در این رابطه به یک تجربه ای رسیدیم که مدیر تیم های ملی تمامی انرژی و تمرکزش را صرف تیم بزرگسالان می شود و از سایر تیم ها یعنی تیم جوانان و نوجوانان غافل خواهد شد. بنابراین تصمیم گرفتیم تا تیم بزرگسالان مستقیما زیر نظر رئیس فدراسیون فعالیت کند و یک سرپرست فنی در کنار تیم قرار بگیرد که رابط بین رئیس و سرمربی باشد و ضمن رتق و فتق تمامی امور بتواند گزارش فنی را به رئیس بدهد ونقطه نظرات را منتقل کند.

دلیریان درباره انتخاب سرپرست برای تیم و فردی که قرار است به عنوان بزرگتر کنار تیم قرار بگیرد، نیز گفت: در این زمینه باید رئیس فدراسیون تصمیم گیری کند چرا که باید فرد منتخب علاوه بر انجام وظایف محوله، با رئیس و سرمربی هماهنگ باشد.

پیشکسوت کشتی فرنگی درباره انتخاب دستیاران اشکانی و این نکته که ظاهرا شورا باید دستیاران او را تائید کند، گفت: طبق مصوبه سرمربی تیم ملی یکسری اختیارات دارد و ما قرار نیست برای او محدودیت ایجاد کرده و اختیارات او را سلب کنیم. او می تواند دستیار اصلی و ثابت خودش را انتخاب کند و بیشتر بحث ما روی نفرات دیگر و کمک مربیان ادواری بود که قرار است در کنار تیم ملی قرار بگیرند. ان تعداد مربیان با مشاوره شورای فنی انتخاب می شوند و به این صورت نیست که بخواهیم کسی را به او تحمیل یا دیکته کنیم. در این زمینه هدفمان بیشتر کمک کردن است نه دخالت.

می فایل