اخبار مهم
Home / سیاسی / نامه رئیس مجلس نمایندگان یمن به لاریجانی
1872621_388.jpg

نامه رئیس مجلس نمایندگان یمن به لاریجانی

به گزارش smrc، یحیی علی الراعی رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن تشریح وضع موجود کشورش خواستار کمک در جهت متوقف ساختن تجاوزات، بمباران‌های رژیم آل سعود و برداشتن محاصره اقتصادی ظالمانه علیه سرزمین و مردم یمن شد.

وی در این نامه تأکید کرده است: ملت یمن در زمان تجاوز خارجی و همزمان با جنایتهای گروه‌های تروریستی در بسیاری از استانهای این کشور چشم امید به کسانی دارند که همواره کنار آنها بودند.

رئیس مجلس نمایندگان یمن با اعلام اینکه از ۲۵ مارس ۲۰۱۵ کشور یمن در معرض تجاوز سعودی‌ها قرار گرفته، خاطرنشان کرده است: در ۲۸ مارس ۲۰۱۶ کنفرانس فراگیر مردمی همراه با انصارالله برای تشکیل شورای عالی سیاسی برای مبارزه با تجاوزات در چارچوب قانون اساسی تشکیل شده است، اما برخی کشورهای عربی و بین المللی تلاش دارند سلامت و قانونمند بودن پارلمان یمن را زیر سؤال ببرند که با توجه به نصوص موجود در قانون اساسی این کشور، ادعاهای آنها واهی و بی‌اساس است.

الراعی با تأکید بر اینکه مشروعیت پارلمان یمن برگرفته از قانون اساسی این کشور است، یادآور شده است: در تجاوزاتی که به کشور یمن می‌شود کودکان، زنان و غیرنظامیان به قتل می‌رسند و زیرساختهای این کشور نابود شده‌اند و فجایع زیست‌محیطی فراوانی در این کشور اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه متجاوزان در حال القای این تفکر هستند که در حال بازگرداندن ثبات به یمن هستند، ادامه داده است: بسیاری از مناطق یمن امروز تحت سیطره گروه‌های تروریستی به‌مانند القاعده و داعش است.

وی در پایان از رئیس مجلس ایران خواستار حمایتهای بیشتر کشورمان از مردم بی‌دفاع یمن شده است.

می فایل