اخبار مهم
Home / سیاسی / ناتوانی در اعلام عدد درست از اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان
2045527_505.jpg

ناتوانی در اعلام عدد درست از اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش smrc،  فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص پیگیری پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان اظهارداشت: در این باره بحث های متعددی شده و تا مسئله کامل بررسی نشود ما نمی توانیم عدد و رقم درستی از اختلاس در این صندوق اعلام کنیم و تمام اعداد و ارقامی که اعلام می شود قابل اطمینان و استناد نیست.
 
وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش در این زمینه بررسی های زیادی انجام داده است و چون از میزان تخلفات در این صندوق، اعداد و ارقام قابل اطمینانی نداریم آن را اعلام نمی کنیم. بررسی های ما در این زمینه ادامه دارد و تغییراتی در هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان انجام داده ایم و مدیر عامل صندوق را نیز تغییر دادیم.
 
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: گزارش هایی را که در این زمینه بدست آورده ایم نیز بررسی کرده ایم و در صورت اطلاع دقیق از موضوعات این صندوق آن را اعلام می کنیم.
 
دانش آشتیانی درباره تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا نیز گفت: تعطیلی طولانی مدت مدارس به علت آلودگی هوا نیازمند انعطاف پذیری در برنامه های درسی است.
 
وی تصریح کرد: با تصویب یک لایحه، در دولت مقرر شد زمان آغاز و پایان سال تحصیلی را مشخص کرده و یک انعطاف پذیری در این زمینه داشته باشیم.
 
وزیر آموزش و پرورش افزود: در صورت تغییر زمان شروع و پایان سال تحصیلی این طرح در همه استان ها یکسان اجرا نخواهد شد و لازم است با توجه به شرایط هر استان در این زمینه برنامه ریزی خاصی شود.
 
دانش آشتیانی خاطر نشان کرد: دولت لایحه تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا را به مجلس فرستاده است و امیدواریم در صورت تصویب مجلس بتوانیم در زمینه تغییر زمان شروع و پایان سال تحصیلی مدارس تصمیم گیری کنیم.

می فایل