اخبار مهم
Home / اقتصادی / مقصر گرانی اخیر خودرو چه‌کسی است؟
1866527_417.jpg

مقصر گرانی اخیر خودرو چه‌کسی است؟

به گزارش smrc، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل،با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر بازار خودرو با نوسانات قیمتی روبه‌رو شده است، اظهار داشت: عرضه قطره چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز باعث شده تا در برخی خودروها قیمت‌ها تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کند.

وی با اعلام اینکه امروز خودرو دیگر کالای سرمایه‌ای نیست، افزود: به اعتقاد من بازار خودرو در دست شرکت‌هاست و آنها می‌توانند با عرضه مناسب مانع نوسانات قیمتی شوند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل با اشاره به اینکه قیمت کارخانه‌ای خودروی ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۳۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است اما این خودرو در بازار آزاد با قیمت ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، گفت:  قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ نیز به ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. این درحالی است که طی ۱۰ روز گذشته قیمت این خودرو به ۳۹ میلیون تومان نیز رسیده بود.

موتمنی اضافه کرد: سمند ال ایکس در کارخانه ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است اما در بازار با قیمت ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد البته قیمت این خودرو در چند روز اخیر به ۳۳ میلیون نیز رسیده است.

وی با اشاره به نوسانات قیمتی در خودروی ال ۹۰ نیز تصریح کرد: ال ۹۰ در کارخانه ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است اما در بازار آزاد با رشد دو میلیون تومانی به ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. نوع اتوماتیک این خودرو نیز به ۴۷ میلیون و۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه بنده رکود در بازار خودرو را قبول ندارم، گفت: در گذشته مردم به خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کردند. اما امروز به آن به عنوان یک کالای مصرفی نگاه شده و متناسب با تقاضای خود اقدام به خرید می‌کنند.

می فایل