اخبار مهم
Home / فرهنگی / مسئولان بعد از درگذشت «فرهنگ شریف» آفتابی شدند!
1840018_405.jpg

مسئولان بعد از درگذشت «فرهنگ شریف» آفتابی شدند!

به گزارش smrc، فرهنگ شریف استاد مطرح و از نوابغ موسیقی ایران درحالی دوران بیماری را سپری می‌کرد که بارها او و خانواده‌اش نسبت به وضعیت درمانی و هزینه‌های بالای آن سخن گفته‌ بودند. اما هیچ یک از مسولین قدمی برای تسریع و تسهیل درمان این استاد موسیقی برنداشتند. 

منصوره رضایی (همسر مرحوم فرهنگ شریف) در روزهای آخر بیماری این استاد موسیقی گفته بود: «مؤسسه هنرمندان پیشکسوت تنها ۳ در‌صد بودجه برای هزینه درمانی هنرمندان اختصاص داده که تقریباً می‌توان گفت مبلغ ناچیزی برای کمک هزینه درمانی است در نتیجه ترجیح دادیم منصرف شویم‌، خانه موسیقی هم بودجه چندانی ندارد و بر این نظر بودند که تنها بیمه تکمیلی را اگر شرایطش موجود باشد انجام ‌خواهند داد.»

استاد شریف هم در یکی از آخرین گفت‌و‌گوهای خود درباره روند درمانی‌اش گفته بود: «در حال حاضر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستم و منبع درآمدم تنها مقدار پولی است که در بانک است اما تا به امروز هیچ شکایتی نکرده‌ام و همیشه می‌گویم پول و روزی را خدا می‌رساند

این نوزانده و آهنگساز برجسته موسیقی ایران همچنین وقتی بر اثر آلودگی هوا در بیمارستان بستری شد، گفته بود: «در پرداخت هزینه‌ها با مشکل روبه‌رو بودم؛ چون آن زمان بازخرید شدم و اکنون نه بیمه دارم و نه حقوق می‌گیرم. البته آقای مرادخانی درباره بیمه با من صحبت کرده و از طرف صندوق حمایت از هنرمندان برای بیمه ما اقداماتی صورت گرفته است. اما تا به حال جوابی دریافت نکرده‌ام.»

در ادامه پیام‌های تسلیتی که مسولین وزارت ارشاد برای درگذشت مرحوم فرهنگ شریف ارسال کرده‌اند را می‌خوانید:

*پیام تسلیت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

«باکمال تاسف و تاثر خبر درگذشت هنرمند فرهیخته و والامقام استاد فرهنگ شریف دریافت گردید. آثار ارزشمند، شاگردان هنرمند و فعالیت‌های گسترده فرهنگی و هنری ایشان، نام فرهنگ شریف را در صدر فهرست نام آوران هنر موسیقی ایران قرار داده و یاد اورا در حافظه مردم هنردوست ماندگار ساخته است.

دانش گسترده، بینش عمیق و منش انسانی در کنار پنجه توانا و نوای دلنشین تار فرهنگ شریف، جمع دلداگان به استاد را در طول یک عمر فعالیت هنری افزود و فقدان وی ، همه دوستان ،شاگردان و ارادتمندان وی را به سوک نشاند.

اینجانب این ضایعه بزرگ را به جامعه هنری کشور به ویژه بازماندگان معزز آن هنرمند فقید تسلیت می‌گویم و برای روح آن مرحوم علو درجات ، آمرزش و آرامش مسالت دارم.

علی مرادخانی/ معاون وزیر ارشاد»

 

*پیام تسلیت خانه هنرمندان ایران:

«درگذشت استاد مسلم موسیقی، نوازنده و آهنگساز پیشکسوت تار «فرهنگ شریف» را که در طی دوران فعالیت‌های هنری، باشرافت در جهت اعتلای فرهنگ موسیقی کشور تلاش کرد، به خانواده محترم ایشان و اهالی موسیقی و دوستداران هنر ایران زمین صمیمانه تسلیت می‌گویم.

برای بازماندگان این هنرمند عزیز، از درگاه خداوند متعال صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم.»

می فایل