اخبار مهم
Home / اقتصادی / طلب ۱۳۷ بازرگان ایرانی از طرف‌های ترکمنستانی
2052586_105.jpg

طلب ۱۳۷ بازرگان ایرانی از طرف‌های ترکمنستانی

به گزارش smrc، محمد صمدی عصر امروز به خبرنگاران اظهار کرد: ۱۳۷ بازرگان ایرانی از طرف‌های کشور ترکمنستان بابت تحول کالا های مختلف طلب دارند.

مسؤول پیگیری مطالبات تجار ایرانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان داشت: از این تعداد تجار طلبکار ایرانی ۶ مورد شامل تجار و بازرگانان استان است.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی از طریق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای پرداخت مطالبات تجار کشور انجام‌شده است، افزود: برخی از تجار کشور سال ها  بوده که از بازرگانان  ترکمنستانی طلبکار هستند اما تاکنون طلب آنها پرداخت نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی در بخش  دیگری، پرسه سو در این استان را بهترین مرز برای معبر مرزی دو کشور ایران و ترکمنستان دانست.

وی اظهار کرد: اساسا  پرسه سو از هر لحاظ دارای توجیه و مزیت است  از یک‌سو ساکنان  دو سویی مرزها ترکمن هستند  و  همچنین در هر دو سو برخلاف سایر معابر مرزی موجود،  دارای  آبادی‌های زیادی است.

صمدی با تاکید بر لزوم بازگشایی معبری مرزی پرسه سو در مرز ایران و ترکمنستان در شهرستان راز و جرگلان گفت: درگذشته شاید توجه جدی به این موضوع نشده اما استاندار کنونی خراسان شمالی تاکید و پیگیری خاصی به این مهم دارد.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی بازگشایی این معبر را  دارای مزایای خوبی برای استان عنوان کرد.

استان خراسان شمالی به‌عنوان یکی از ۱۶ استان مرزی کشور و باوجود ۳۰۱ کیلومتر مرز با ترکمنستان فاقد معبر مرزی است.

می فایل