اخبار مهم
Home / ورزشی / شکست نزدیک فوتسال ایران مقابل برزیل در نیمه اول
1861024_789.jpg

شکست نزدیک فوتسال ایران مقابل برزیل در نیمه اول

 به گزارش smrc، تیم ملی فوتسال ایران در دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی از ساعت ۲ بامداد به وقت تهران به مصاف قهرمان ۵ دوره جام جهانی یعنی برزیل رفت که در پایان ۲۰ دقیقه اول بازی با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد.

گل‌ها: فالکائو ۹ و ۱۳ برای برزیل و حسین طیبی ۱۴ برای ایران

تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل‌پور، محمد کشاورز، علی‌اصغر حسن‌زاده و مهدی جاوید وارد زمین مسابقه شد. همچنین برزیلی‌ها با ترکیب اولیه تیاگو، آری سانتوس، دیگو هنریکو زوفو، رافائل رتو و فرناندینهو وارد زمین مسابقه شدند.

شاگردان ناظم‌الشریعه در ابتدای کار دفاع را در دستور کار خود قرار دادند و با پوششی مناسب اجازه ندادند تا بازیکنان باتکنیک برزیلی به دروازه ایران برسند. حتی وقتی فالکائو ستاره برزیل پس از ۵ دقیقه به میدان آمد نتوانست کاری از پیش ببرد و با واکنش صمیمی دروازه‌بان ایران و همچنین دفاع سایر بازیکنان طلایی‌پوشان به گل نرسیدند تا اینکه در دقیقه ۹ باز هم ایران روی ضربه ایستگاهی ضعف نشان داد و فالکائو توانست توپ ارسالی از روی نقطه کرنر را به گل تبدیل کند.

ایرانی‌ها پس از دریافت گل صاحب توپ و میدان شدند و چندین بار به سمت دروازه برزیل حمله کردند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم خلق کنند و نهایتا چندین ضربه کرنر به دست آوردند. در ادامه برزیلی‌ها بار دیگر به سمت دروازه ایران حمله‌ور شدند که در دقیقه ۱۳ داور به سود برزیل اعلام خطا کرد. فالکائو پس از عبور از روی توپ به کنار تیرک دروازه ایران رفت و با پاس رودریگو با حرکتی تکنیکی توانست برای بار دوم دروازه ایران را باز کند.

یک دقیقه بعد از این اتفاق توپ‌گیری به موقع سنگ‌سفیدی در میانه میدان توپ را به حسین طیبی رساند که این بازیکن خوش‌تکنیک ایران توانست با پا عوض کردن مقابل دروازه‌بان برزیل با پای چپ برای اولین بار دروازه برزیل را در دقیقه ۱۴ باز کند. پس از این ایرانی‌ها باز هم به حملات خود ادامه دادند و چندین بار موقعیت‌های جدی را روی دروازه برزیل خلق کردند اما نتوانستند به گل برسند و در نیمه نخست با نتیجه ۲ بر یک بازی را واگذار کردند.

می فایل