اخبار مهم
Home / سیاسی / رضایی: باید ایالت‌های اقتصادی در کشور تشکیل شود
1873014_420.jpg

رضایی: باید ایالت‌های اقتصادی در کشور تشکیل شود

به گزارش smrc، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز پنج شنبه طی سخنانی در همایش تخصصی “مدیریت جهادی” که در مرکز تحقیقات راهبردی برگزار می‌شد، با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس در واقع یک جنگ دانشی بود که در آن یک دانشگاه بزرگ نیز ایجاد شد که یکی از تولیدات این دانشگاه، مدیریت جهادی است.

وی افزود: روش تولید علم و تربیت افراد در این دانشگاه به روش یادگیری بوده و ما با این روش توانستیم، علوم دفاعی مختلفی را در این دانشگاه بزرگ تولید کنیم که یکی از این علوم، مدیریت جهادی و همچنین تربیت مدیران جهادی است.

رضایی ادامه داد: مدیریت جهادی ماحصل عبور انقلاب اسلامی از مشکلات سخت و داشتن اراده‌های بزرگی بود که فرصت‌های بزرگی را هم برای کشور به‌وجود آورده است.

وی در ادامه با اشاره به انواع مدیریت جهادی گفت: مدیریت جهادی برمبنای تجربیات جهاد در صدر اسلام، مدیریت جهادی در صحنه‌های برون مرزی، مدیریت جهادی در عرصه‌های خردتر مثل هسته‌ای، مدیریت جهادی برمبنای تجربه دفاع مقدس و … از جمله انواع مدیریت‌های جهادی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب اعتقادی و ایدئولوژیک است، تأکید کرد: نظام سرمایه داری با این انقلاب هیچ وقت کنار نمی‌آید لذا در آینده با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهیم بود که البته جنگ و تحریم تنها یکی از آنها بودند.

رضایی همچنین گفت: امام راحل در ماجرای قطعنامه فرمودند که یا باید۴ شرطی را که ما روی میز گذاشتیم حل و فصل شود و یا اینکه تا سقوط صدام می‌جنگیم. منظور امام از ۴ شرط، همان ۴ شرطی است که از ابتدای جنگ نیز مطرح بود.

وی در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سوالی درباره نظراتش درخصوص تشکیل ایالت‌های اقتصادی اظهار داشت: استانداری‌های کشور در حال حاضر مأموریتشان این است که وضع موجود را حفظ کنند. اگر می‌خواهیم برایشان مأموریت ایجاد کنیم باید به فرمی که قبل‌ها در قانون اساسی بود یعنی تشکیل ایالت‌های اقتصادی بازگردیم که لازمه این کار این است که ساختار فعلی تغییر کرده و ما به سوی تشکیل ایالت‌های اقتصادی برویم.

 

می فایل