اخبار مهم
Home / سیاسی / رحمانی‌فضلی: توافقاتی با ‌افغانستان برای تغییر کشت تریاک داشته‌ایم
1873797_500.jpg

رحمانی‌فضلی: توافقاتی با ‌افغانستان برای تغییر کشت تریاک داشته‌ایم

 به گزارش smrc، عبدالرضا رحمانی فضلی امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: در مورد موضوع اقتصاد مقاومتی علاوه بر اقتصاد باید ابعاد سیاسی و اجتماعی نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا در وضعیت کنونی نگرانی برای مقابله  با تهدیدهای خارجی وجود ندارد چون استقامت ما توسط دشمن آزموده شده اما در صورت رفع نشدن مشکلات داخلی ممکن است توطئه‌هایی توسط دشمنان به وجود آید.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی در واقع نوعی سیستم دفعی در برابر تهدیدهای دشمن بوده و با توجه به وضعیت کشورهای همسایه باید در نظر داشت که استکبار تنها به دنبال این است که اتفاقاتی مشابه در ایران رخ دهد.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه همه ما پای انقلاب خود ایستاده‌ایم، بیان کرد: اینکه ما نگرانی برای تهدیدهای خارجی نداریم به این معنی نیست که مسائل مربوط به تهدید را جدی نگیریم.

رحمانی  مردمی بودن را لازمه اقتصاد مقاومتی دانست، تصریح کرد: در هیچ عرصه‌ای بدون ورود مردم پیشرفت حاصل نمی‌شود و باید روش‌های تجهیز نیروی مردم و منابع مختلف همگی به روز بوده و در خراسان رضوی نیز برنامه‌ای دقیق برای اجرای اقتصاد مقاومتی در نظر داشت.

وی با اشاره به آمادگی کامل برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سطح استانی، خاطرنشان کرد: استانداران توانمندی‌های زیادی در شناخت استان و منابع آن دارند و باید بر روی سایر روش‌های تأمین مالی برنامه‌ریزی داشته که یکی از راه‌های آن استفاده از مشاوران برجسته است.

وزیر کشور با تأکید بر لزوم نوآوری در تولید بیان کرد: لازمه این امر ورود جوانان به عرصه‌های مختلف بوده و در این راستا باید ظرفیت مردم جدی گرفته و ‌در این حوزه موضوع نیاز به مطالعات اساسی داشته و ‌گفتمان‌سازی مربوط به آن باید در مدارس و دانشگاه‌های کشور ایجاد شود.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه توافقاتی با کشور افغانستان برای تغییر کشت تریاک انجام شده است، خاطرنشان کرد: این موضوع حوزه خوبی برای ورود و فعالیت خراسان رضوی بوده و انتظار می‌رود طرح مربوط به این موضوع با استفاده از ظرفیت اقتصاددانان در استان تدوین شود.

می فایل