اخبار مهم
Home / سیاسی / دولت کاری برای حل مشکل گردوخاک نکرد
2048424_881.jpg

دولت کاری برای حل مشکل گردوخاک نکرد

به گزارش smrc، حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد اظهار کرد: متأسفانه در دو روز اخیر باز هم شاهد پدیده فوق‌العاده خطرناک و مضر گرد و خاک در سطح استان خوزستان به ویژه در شهرهای اهواز، ماهشهر، شادگان، خرمشهر، سوسنگرد، شوش و … بودیم.

وی با تاکید بر اینکه انگار قرار نیست اوضاع تغییر بکند و دولت یازدهم هم کاری برای حل مشکل گردوخاک نکرد، عنوان کرد: این مسأله یک فاجعه محیط زیستی است، شاید درک این مساله برای کسانی که در معرض این پدیده قرار نگرفته‌اند، آسان نباشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: گردوخاک موجود آلودگی فیزیکی و شیمیایی را توأمان وارد ریه‌های انسان میکند که بسیار خطرناک است.

وی بیان کرد: سازمان‌های مسؤول به ویژه سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، هیچ برنامه جدی‌ برای مقابله با این پدیده شوم حتی برای بلند مدت هم ندارند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سال‌هست که فریاد می‌کشیم اما صدای ما به جایی نمی‌رسد، متذکر شد: مسؤولان اجرایی اگر به فکر نیستند، لااقل مسؤولان امنیتی اقدامی بکنند.

ناصری‌نژاد تصریح کرد: مشکلات استان خوزستان در حال تبدیل به بحران های اجتماعی و در پی آن بحران‌های امنیتی هستند، این مشکلات شوخی بردار نیستند، دولت و سازمان حفاظت از محیط زیست کشور باید این موضوع را جدی بگیرید.

می فایل