اخبار مهم
Home / سیاسی / جزئیات خرید خدمت سربازان غایب در ۹۶
2041975_638.jpg

جزئیات خرید خدمت سربازان غایب در ۹۶

به گزارش smrc، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۶ پیش از ظهر امروز در نشست خبری با رسانه ها با اشاره به مهمترین مصوبات این کمیسیون اظهار داشت: در بخش درآمدی بودجه ۱۳۹۶، هزینه ارائه معافیت های سربازی برای مشمولان غایب تعیین شد.

وی در توضیح جزییات این مصوبه افزود: بر این اساس مشمولانی که ۸ سال غیبت دارند، به این ترتیب می توانند با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف شوند؛

زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، کاردانی ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکتری پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکتری غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص ۵۰ میلیون تومان.

مفتح همچنین خاطرنشان کرد: برای مشمولانی که بیش از هشت سال غیبت دارند، به ازای هر سال غیبت ۱۰ درصد به این مبالغ افزوده می شود؛ همچنین برای مشمولان متاهل ۵ درصد تخفیف و برای مشمولان دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند ۵ درصد تخفیف در نظر گرفته می شود.

قیمت حامل های انرژی و آب در سال ۹۶ افزایش نمی یابد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ همچنین با اشاره به بررسی بخش درآمدی هدفمندی یارانه ها در بودجه سال آینده گفت: با تصویب کمیسیون مقرر شد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه در سال ۹۶ مانند سال جاری، ۴۸ هزار میلیارد تومان باشد؛ یعنی قیمت حامل های انرژی و آب مشمول قانون هدفمندی یارانه ها افزایش نمی یابد.

مفتح خاطرنشان کرد: با مصوبه کمیسیون، اعتبار قانون مالیات بر ارزش افزوده که تا پایان امسال است، برای یک سال دیگر و تا پایان ۹۶ تمدید می شود؛ همچنین این مالیات در فرآیند تولید کالا و خدمات تنها یک بار و از قیمت تمام شده کالا دریافت می شود و بر این اساس تولیدکنندگان فرآیند تولید موظفند این مالیات را بین خودشان تسویه کنند.

ادامه دارد…

می فایل