اخبار مهم
Home / ورزشی / استقلال منتظر یک بازی سخت باشد/ همین ذوب آهن هم خطرناک است
1857340_758.jpg

استقلال منتظر یک بازی سخت باشد/ همین ذوب آهن هم خطرناک است

سرویس ورزش smrc – در آستانه دیدار تیم های استقلال و ذوب آهن (سه شنبه ۱۹:۳۰) رسول کربکندی پیش بینی کرد به دلیل سبک بازی تاکتیکی این دو تیم می توان شاهد یک فوتبال زیبا در ورزشگاه آزادی بود که البته استقلال بیشتر دنبال برد است.

رسول کربکندی در گفت و گو با smrc، درباره دیدار تیم های استقلال و ذوب آهن اظهار داشت: هر دو تیم در طول هفته های گذشته پش از شروع لیگ برتر شانزدهم مشکلات خاص خودشان را داشته اند ولی به نظر می‌رسد که مشکلات استقلال نسبت به ذوب آهن کمتر بوده است.

*استقلال در دربی بهتر بود

وی در این باره که تیم استقلال چه مشکلاتی داشته توضیح داد: این تیم با یارگیری که در ابتدای لیگ داشت در حد انتظار ظاهر نشد و تا اینجای فصل نتوانسته توقعات جامعه فوتبالی را از خود برآورده کند البته این تیم در دربی فراتر از انتظار ظاهر شد و نسبت به هفته های قبل از دربی فوتبال تاکتیکی تری را به نمایش گذاشت. استقلال در دربی حتی می توانست برنده هم باشد. فوتبالی که من از استقلال در دربی دیدم نشان داد که این تیم این روزها شرایط بهتری دارد ولی در مجموع در شرایط سختی به سر می برد.

*استقلال دنبال آرامش است

این کارشناس فوتبال اصفهانی در ارزیابی استقلال در این مدت گفت: گرچه استقلال در دربی نتیجه ای گرفت که مورد قبول خود و هوادارانش بود ولی همچنان روی بازیکنان، کادر فنی و حتی مسئولان این باشگاه فشار وجود دارد. اینکه هنوز این تیم نتوانسته از پایین جدول جدا شود. از این رو قطعا آنها برای رسیدن به آرامش دنبال آن هستند و می خواهند در آزادی به این خواسته شان برسند.

*ذوب آهن چشم نواز بازی می کند

کربکندی ادامه داد: از طرفی ذوب آهن جزو تیم هایی است که خیلی چشم نواز فوتبال بازی می کند. فوتبال تکضرب، روی زمین و استفاده از تمام زمین را در دستور کار خودش دارد. ضمن اینکه این تیم تلفیق خوبی از بازیکنان جوان و باتجربه دارد. به همین دلیل می تواند یک بازی جذاب و با کلاسی در بیاید چون هر دو تیم فوتبال را روی زمین بازی می کند و از این دیدار برد می خواهند.

*تساوی برای استقلال خطرناک است

وی در ادامه این بحث به موضوع نتیجه احتمالی بازی پرداخت و به smrc گفت: قطعا تساوی برای ذوب آهن در خانه حریف می تواند یک نتیجه مطلوب باشد ولی قطعا این برای استقلال نه تنها کمک کننده نیست بلکه تساوی می تواند باعث شود تا مشکلات استقلال بیشتر و بیشتر هم بشود. این اتفاق برای چنین تیمی با این شرایط حتی می تواند خطرناک هم باشد.

کربکندی: تساوی به درد استقلال نمی خورد/همین ذوب آهن هم خطرناک است

*استقلال بیشتر از راست حمله می کند

سرمربی اسبق ذوب آهن افزود: تیم ذوب آهن در خط دفاع بازیکنانی را از دست داد و هنوز هم نتوانسته جایگزین خوبی برای شان پیدا کند به این دلیل در این قسمت کمی دچار مشکل است. اما استقلال نشان داده که شیوه حملاتش از سمت راست جایی که خسرو حیدری حضور دارد است. در این منطقه با بودن قنبری در آن فضا طبیعی است که ذوب آهن راه به روی استقلال و نفوذهای حیدری ببندد و اجازه ندهند که استقلال از آن جناح اثرگذار باشد. البته مهاجم خوبی را هم در نوک خط حمله خودشان دارند (کاوه رضایی) که او هم فصل قبل در ذوب آهن بازی می کرد و در مجموع تقریبا روش کار برای هر دو تیم مشخص است.

*نتیجه بازی غیرقابل پیش بینی است

با توجه به نوع بازی دو تیم و آنچه در این هفته از بازی شان می خواهند به هیچ وجه نمی توان نتیجه بازی را پیش بینی کرد حتی به یکی از دو تیم شانس برد بیشتر را داد. ولی به هر شکل فکر می کنم که بیننده شاهد یک فوتبال خوب و تماشایی باشد. چرا که هر دو تیم به دنبال کسب پیروزی در این دیدار هستند و فوتبال تاکتیکی و با برنامه ای را اجرا می کنند. از طرفی استقلال در این بازی فقط برای برد می آید ولی ذوب آهن هم به دفعات چه در اصفهان و چه در تهران در سال های اخیر توانسته استقلال را دچار مشکل کند.

*یحیی مستحق این رفتارها نیست

پیشکسوت فوتبال اصفهان در این باره که در بازی قبلی ذوب آهن طرفداران این تیم علیه کادر فنی و بازیکنان شعار های زشتی سرداده بودند بیان داشت: این مشکلات تماشاگرنماها از قدیم وجود داشته و نمی دانم چرا باشگاه با این مسایل برخورد نمی کند. حتی دو سال پیش هم به یاد دارم که خود گل محمدی و دستیارش در زمین تمرین با این افراد درگیر شدند. با این حال نمی دانم که چرا این افراد اینقدر اجازه دارند این کار ها را بکنند و از طرفی یحیی هم مستحق این رفتارها نیست. او در این سالها برای ذوب آهن جامهای با ارزشی کسب کرده و باز هم می گویم که این مسایل شایسته باشگاه ذوب آهن نیست.

*همین ذوب آهن هم برای استقلال خطرناک است

کربکندی گفت: ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات بازیکنان زیادی را از دست داد. مهره های خوب و کارسازی که البته در نقطه مقابل نتوانست جایگزین خوبی هم برای آنها داشته باشد. این تیم در ابتدای فصل هم قاسم حدادی فر را از دست داد و مشکل دیگری به مشکلات قبلی اش اضافه شد ولی تحت هر شرایطی ذوب آهن تیم خطرناکی است و با نوع فوتبالی که ارائه می دهد می تواند در تهران برای استقلال خطرناک باشد. اما باز هم می گویم که تماشاگران می توانند در این دیدار شاهد بازی خوبی باشند.

می فایل