اخبار مهم
Home / سیاسی / آیت‌الله کعبی: هدف آمریکا از برجام استحاله انقلاب اسلامی است
2046708_487.jpg

آیت‌الله کعبی: هدف آمریکا از برجام استحاله انقلاب اسلامی است

 به گزارش smrc، آیت‌الله عباس کعبی عصر امروز در همایش حوزه انقلابی و رسالت‌های آن که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های این همایش اظهار کرد: در همایش حوزه انقلابی، طلاب انقلابی از سراسر کشور حاضر شدند و این همایش، یک رزمایش حوزوی برای عمل کردن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: ۱۰ سال آینده در تاریخ حوزه علمیه، تاریخ‌ساز خواهد بود و باید هوشیاری لازم را برای صیانت، تعمیق و پیشبرد گفتمان انقلاب اسلامی در مسیر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری داشته باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: حوزه انقلابی، باید یک حوزه فعال و حاضر در صحنه باشد. آینده صحنه تقابل دو جریان است، یک جریان که برای تحقق انقلاب اسلامی حقیقی تلاش می‌کند، اما در مقابل آن، جریانی وجود دارد که به دنبال طراحی جمهوری اسلامی بدلی است، یعنی نام نظام جمهوری اسلامی باقی بماند، اما محتوای این نظام به سوی آمریکا سمت و سو پیدا کند.

آیت‌الله کعبی تهمت دشمن تراشی به جبهه انقلابی اسلامی را درست ندانست و تصریح کرد: برخی به دنبال این هستند که در برابر آمریکا تسلیم شویم و یک دولت غیرانقلابی، تکنوکرات و خنثی در کشور سرکار بیاید، آن‌ها مانع تحقق برنامه‌هایشان را رهبر معظم انقلاب می‌دانند.

 
وی با بیان اینکه طراحی دشمن برای آینده، نظام جمهوری اسلامی بدون ولایت‌فقیه است، گفت: هدف آمریکایی‌ها از برجام نفوذ و استحاله انقلاب اسلامی به دست نیروهای درون حاکمیت است، آمریکایی‌ها وارد معاهداتی می‌شوند که تا آن‌ها را نقض کنند و این جزو برنامه‌های دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: رسالت حوزه انقلابی، زمینه‌سازی برای تشکیل دولت انقلابی است، دولتی که در برابر نفوذ دشمن مثل کوه می‌ایستد، دولت انقلابی برای حل مشکلات معیشتی مردم، انقلابی عمل می‌کند و برنامه کارآمد برای مبارزه با فقر و فساد را دارد؛ چنین دولتی، یک دولت ساده زیست است.

آیت‌الله کعبی پشتوانه دولت انقلابی را حوزه انقلابی دانست و تصریح کرد: حفظ، تعمیق و توسعه نظام اسلامی واجب شرعی است. نصیحت مشفقانه به نظام اسلامی برای اجرای حکم خداوند، وظیفه حوزه انقلابی است. این حوزه در کنار حمایت از نظام اسلامی باید آمر به معروف و ناهی از منکر هم باشد.

وی ادامه داد: پدیده حقوق‌های نجومی واقعاً فساد نجومی بود، حوزه انقلابی باید برای برخورد با حقوق‌های نجومی مطالبه‌گر باشد و از قوه قضائیه باید برای برخورد با این مساله تشکر کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: استقلال حوزه به معنی اداره درونی حوزه با هدایت مراجع است و این به معنی استقلال حوزه از نظام اسلامی نیست، اکنون به برکت نظام اسلامی در دوره پیشرفت حوزه‌های علمیه هستیم.

آیت‌الله کعبی با اشاره به نظرات مشاور ارشد رئیس جمهور اظهار کرد: سریع‌القلم یکی از حلقه‌های اصلی سیاست خارجی رئیس جمهور در کتابی نوشته بود که پیشرفت و هویت اسلامی و انقلابی با یکدیگر جمع نمی‌شود، او در کتاب خودش تأکید می‌کند که تنها راه پیشرفت عمومی، هماهنگی با قدرت‌های بزرگ است.

وی با بیان اینکه حوزه انقلابی، حوزه زمان شناس، طراح و برنامه ریز باید باشد ادامه داد: حوزه انقلابی باید نیازهای فرهنگی و فکری نظام اسلامی را در ساحت‌های مختلف تأمین کند. برای پیشرفت حوزه، نیازمند یک اجتماع حوزوی با هماهنگی مراجع عظام تقلید و نهادهای ارشد حوزوی هستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: حوزه انقلابی باید خودش را برای تحولات آینده آماده کند، ما نیازمند منشور جامع اسلام ناب در ابعاد مختلف هستیم تا این منشور را به زبان‌های مختلف در جهان پخش کنیم. 

می فایل