اخبار مهم
Home / سیاسی / آقای رئیس جمهور به داد خوزستان برسید
2047514_686.jpg

آقای رئیس جمهور به داد خوزستان برسید

به گزارش smrc، با شروع دور جدید پدیده گرد و غبار در خوزستان و خانه‌نشین شدن مردم به دلیل بسته شدن راه‌ها و کم بودن دید افقی در اکثر شهرها مردم استان خوزستان خواستار پاسخگویی و شفاف‌سازی دولت در خصوص اقدامات عملی انجام شده برای رفع این پدیده حداقل با جلوگیری از ایجاد کانون‌های داخلی شدند.

محمد جعاله یکی از شهروندان اهوازی ساکن در منطقه ملاشیه در این باره گفت: پدر و مادرم از چند سال پیش به دلیل بروز پدیده گرد و غبار با مشکلات جدی ریوی و قلبی مواجه شده‌اند و همیشه در حال درمان و مصرف دارو هستند.

وی افزود: متاسفانه اکثر مردم بضاعت مالی ندارند و امکان تهیه ماسک مناسب و شیر ندارند.

این شهروند اهوازی خاطرنشان کرد: ما از دولت انتظار داریم با حضور در جمع مردم از نزدیک شاهد مشکلات آنها به دلیل پدیده گرد و خاک باشند و با دادن کمک هزینه امکان درمان را برای خانواده‌های بی‌بضاعت فراهم کنند.

صدیقه احمدمنش یکی از شهروندان اهوازی ساکن در منطقه کیانپارس نیز در این باره گفت: ما تنها بخاطر شغل همسرمان در خوزستان مانده‌ایم وگرنه به دلیل مشکل پدیده گرد و خاک که روز به روز در حال افزایش یافتن است قطعا به استان‌های دیگر مهاجرت می‌کردیم.

وی افزود: در حال حاضر اکثر فامیل‌هایمان از اهواز مهاجرت کرده‌اند چون به نظر نمی‌رسد دولت برنامه‌ای برای حل این مشکل داشته باشد.

این شهروند خاطرنشان کرد: جای تاسف است که مدیران فقط شعار و حرف می‌زنند اما مردم عملی از آنها را لمس نمی‌کنند.

سعید غلامی یکی دیگر از شهروندان اهوازی ساکن منطقه کیانپارس اهواز گفت: سؤال ما از دولت این است که سازمان محیط زیست وظیفه آن چیست؟ چرا دولت با مردم خوزستان شفاف نیست؟

وی افزود: بنده یک بازاری هستم و اهل سیاست نیستم اما تغییر استاندار سابق خوزستان تنها به این دلیل بوده که دولت به دنبال خاموش کردن صداها است.

وی خاطرنشان کرد: استاندار سابق خوزستان مظلومیت مردم را فریاد می‌کرد که متاسفانه دولت با آن مقابله کرد و آن را عزل کرد.

محسن اسکندری نیز در این باره گفت: ای کاش خانم ابتکار یک مقدار بجای حضور در محافل سیاسی و حاشیه‌ای به شکل جدی‌تری مشکل استان خوزستان را در دولت مطرح می‌کرد.

وی افزود: پدیده گرد و غبار نفس خوزستانی‌ها را به شماره انداخته و ده‌ها بیماری را به جان مردم افتاده و کسی فریادرس نیست.

این شهروند گفت: از طریق فضای مجازی شنیده‌ام استاندار و مدیران استانی و فرمانداران مشغول لهستان‌گردی هستند، این در حالی است که مردم استان با ده‌ها مشکل اقتصادی و اجتماعی مواجه هستند.

وی افزود: بیکاری و اعتیاد که باعث افزایش بیش از حد طلاق در استان شده است را کسی از دولت لمس نکرده است.

می فایل