اخبار مهم
Home / اقتصادی / آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار
2050560_727.jpg

آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار

به گزارش smrc، مهدی یوسف‌خانی در خصوص تغییرات قیمت مرغ در هفته جاری اظهار کرد: هرکیلو مرغ در واحد های صنفی با قیمت ۷ هزار و ۵۵۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد که نسبت به اواسط هفته گذشته با افزایش ۷۰۰ تومانی همراه بوده است.
 
وی در توضیح دلیل این افزایش قیمت گفت: میزان عرضه مرغ از سوی مرغداری ها با کاهش همراه بوده که همین امر باعث رشد ۷۰۰ تومانی قیمت مرغ شده است.
 
یوسف خانی افزود: در حال حاضر میزان تقاضا مرغ نسبت به عرضه بسیار بالاتر است و با افزایش عرضه مرغ قیمت‌ها تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص قیمت اجزای مرغ در بازار تصریح کرد: قیمت هرکیلو ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ، ران مرغ با کمر هرکیلو ۶ هزار و ۲۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۱۳ هزار تومان و هرکیلو سینه با کتف ۱۲ هزار تومان در واحدهای صنفی عرضه می‌شود.
 
یوسف خانی با اشاره به مهار شدن آنفولانزا مرغی در بسیاری از شهرها خاطرنشان کرد: برخی از شهرستانهای استان تهران از جمله ملارد و شهرهای خراسان، قم و مازندران گرفتار بیماری آنفولانزا مرغی هستند که به طور جدی این بیماری از سوی مسئولین در حال مهار شدن است.
 
وی افزود: بیماری آنفولانزا مرغی باعث معدوم شدن تعداد بالایی از مرغ‌های تخم گذار کشور شده است که همین امر باعث افزایش قیمت تخم مرغ در بازار شده و هرکیلو با افزایش ۸۰۰ تومانی به قیمت ۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به تشدید بیماری آنفولانزا در فصل سرما اظهار کرد: خوشبختانه بیماری آنفولانزای مرغی بروی انسان تاثیری ندارد و تنها باعث معدوم شدن تعداد بالایی از مرغ‌های تخم‌گذار شده و این امر در فصل سرما شدت گرفته است.

می فایل